Dariusz Kanarek

Dariusz Kanarek urodzony w Warszawie w 1973. Zamieszkały na stałe w Stanach Zjednoczonych od 1990 roku, gdzie po ukończeniu szkoły średniej zostaje absolwentem Uniwersytetu w New Haven (University of New Haven) na kierunku Sztuk Multimedialnych oraz Reżyserii Dźwięku. Studia magisterskie kończy w 2004 roku na prestiżowym Uniwersytecie w Nowym Jorku (NYU) na kierunku montażu i cyfrowej obróbki filmu i obrazu.

Początki swojej przygody zawodowej rozpoczyna jeszcze w Polsce, gdzie od 1988 roku prowadzi audycje radiową w rozgłośni literackiej dla dzieci i młodzieży ‘Magazyn Miedzy Nami’ na antenie Programu IV Polskiego Radia. Występuje także w magazynie ‘Luz’ na antenie programu I Telewizji Polskiej.

W Stanach Zjednoczonych swoją karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w NBC/Comcast jako asystent operatora i reżysera dźwięku, w 2000 roku obejmując pozycję edytora i operatora. Za jego prace otrzymał wiele nagród, miedzy innymi: dwa ACE Awards (1998, 2000) oraz siedem NECTA Awards (2000-2006).

Po 10-letnim stażu w NBC, objął pozycje Vice-Prezesa w spółce Comedynet, gdzie współpracuje ze światowej klasy aktorami takimi jak Lewis Black, Jim Gaffigan i Ray Romano.

W 2007 zostaje rekrutowany do firmy wydawniczej Taunton Press jako Dyrektor ds. produkcji oraz rozwoju multimedialnego, gdzie przewodzi działami fotografii i video oraz zajmuje się zarządzaniem projektami multimedialnymi. Jego praca owocuje wydaniem ponad 70 tytułów video-DVD oraz 10 cyfrowych bibliotek multimedialnych. W czasie swojego stażu nawiązuje także współpracę z czołowymi firmami multimedialnymi w Kanadzie i Australii, gdzie współpracuje z takimi markami jak National Geographic i The New Yorker.

W 2015 roku obejmuje funkcje konsultanta oraz dyrektora ds. Marketingu na rynek amerykański i europejski w Kanadyjskiej firmie multimedialnej INM.

W 2017 powraca do swoich korzeni i poświęca się zawodowo swoim pasjom, sztuce i fotografii. Współpracując z organizacjami promującymi sztukę oraz bohemę artystyczną w Bridgeport, CT rozwija swój warsztat fotograficzny. Jego fotografia jest publikowana w Connecticut Post, Hartford Currant, Westport Lifestyle oraz wielu katalogach wystaw i imprez kulturalnych. W 2018 zostaje oficjalnym fotografem CityLights Gallery oraz Bridgeport Art Trail, otrzymując wyróżnienie „Artysty miesiąca” miasta Bridgeport.
W czasie pandemii bierze udział w projekcie „Colorful Bridgeport”, ukazującym służby i pracowników pierwszej pomocy.
Projektuje także szaty graficzne dla magazynów oraz lokalnych i międzynarodowych organizacji. W 2020 roku otrzymuje nagrodę za jeden z 10 najlepszych plakatów Peachakucha, międzynarodowej organizacji promującej twórczość i rozwój literacki.

Jego fotografie/prace wystawiane są także w galerii CityLight w Bridgeport CT. W 2022 roku otrzymuje dotacje od Connecticut Arts Council & Foundation na zorganizowanie wystawy ukazującej korzenie oraz historie migracji lokalnych artystów. Wystawa, której jest autorem oraz kuratorem, jest kombinacją portretów i krótkich filmów dokumentalnych opowiadających historie artystów oraz ukazujących ich sztukę twórczą.

 

 


CityLights Gallery – ‘How did we get here’ Exhibit Promo
Westport LifeStyle – Wait – What’s in Bridgeport

Subskrybuj newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje związane z działalnością klubu

Contact Information

© 2023 Polish-American Photographic Club